Lato z Biblioteką i „Brzydkie kaczątko”

Każdy z nas zna bajkę o „Brzydkim kaczątku”, które zamieniło się w cudownego łabędzia. Piękną i pouczającą baśń mieli okazję przypomnieć sobie uczestnicy wtorkowych zajęć z cyklu „Lato z Biblioteką” organizowanych przez Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Spotkanie w bibliotece

Spotkanie z baśnią rozpoczęło się od dyskusji animatorki Anny Zatorskiej z dziećmi na temat: „co to znaczy, że ktoś lub coś jest ładne lub brzydkie?” Padło wiele wartościowych odpowiedzi. Po dyskusji dzieci doszły do wniosku, że coś co podoba się jednemu, nie zawsze musi podobać się innym.

Następnie dzieci wysłuchały przeczytanej przez animatorkę bajki pt. „Brzydkie kaczątko”, odpowiedziały na kilka pytań odnośnie wysłuchanej historii oraz z piórek wykonały własną wersję kaczątka.

Kolejnym etapem zajęć były wesołe tańce, które w kreatywny sposób ilustrowały przemianę tytułowego kaczątka w pięknego łabędzia. Nasi młodzi czytelnicy wzięli udział w zabawach z rurkami dźwiękowymi, z których ułożyli kolorowe cymbałki a następnie dali na nich cudowny koncert.

Po części taneczno-muzycznej animatorka używając rurek i chusty animacyjnej, wyjaśniła dzieciom, że każdy z nas jest tak samo ważny i mimo dzielących nas różnic, nie powinien w żaden sposób czuć się gorszy czy brzydszy.
Po tej pouczającej lekcji nadeszła pora na zabawy z chustą animacyjną: w rekiny i ratowników, kolory, w chowanego i poszukiwacza. Był też czas na zabawę z piłką.

Ostatni kwadrans zajęć upłynął na skwerku przed biblioteką na wesołej zabawie bańkami mydlanymi. Radości i uśmiechom nie było końca. Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem, aby uzupełnić tak potrzebną na dalszą część dnia energię.

„Lato z Biblioteką” jest organizowane dzięki środkom z Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi pozyskanych przez Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce na realizację projektu: „Niezapomniane bajki babuni”, który swym patronatem objęła Burmistrz Sokółki, Pani Ewa Kulikowska.

Pracownicy Oddziału dla Dzieci
Biblioteki Publicznej w Sokółce

Skip to content