Dyrektorzy otrzymali powołania

We wtorek 14 czerwca 2022 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska w Urzędzie Miejskim w Sokółce wręczyła powołania na kolejną kadencję 2022-2027 dyrektorom szkół i przedszkoli.

W wyniku konkursów na stanowiska zostali wybrani:

  • Pani Maria Lilla Andrzejewska na dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce,
  • Pani Agnieszka Iłenda na dyrektora Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych,
  • Pani Joanna Gejdel na dyrektora Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce,
  • Pani Barbara Dubrówko na dyrektora Przedszkola nr 1 w Sokółce,
  • Pani Elżbieta Pawlukiewicz na dyrektora Przedszkola nr 2 w Sokółce,
  • Pani Irena Szarkowska na dyrektora Przedszkola nr 4 w Sokółce,
  • Pani Lucyna Jolanta Szymańska na dyrektora Przedszkola nr 5 w Sokółce,
  • Pan Dariusz Jacek Drewnowski na dyrektora Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce.

Podczas uroczystości Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podkreśliła, że kształtowanie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań. Wymaga nie tylko umiejętności, ale też szczególnego talentu i zaangażowania.

– To Państwo wskazujecie drogę życiową, rozbudzacie ciekawość świata, wspieracie radą i dobrym przykładem. Jesteście przewodnikami w życiu młodych ludzi, ujawniacie pasje, inspiracje do podejmowania wyzwań. To od wyników Państwa pracy zależy przyszłość młodego pokolenia. Pragnę podziękować wszystkim Państwu za pasję, entuzjazm w tworzeniu jak najlepszej jakości sokólskiej oświaty. Życzę, abyście Państwo w kolejnej kadencji na stanowisku dyrektora placówek edukacyjnych, zawsze byli dumni ze swoich wychowanków i ich osiągnięć, a oni zachowali Was w swoich najlepszych wspomnieniach. Niech praca z dziećmi i młodzieżą dostarcza Państwu zawsze powodów do dumy. Niech każdy postęp uczniów, wynagradza trud niełatwej pracy, a życiowe sukcesy wychowanków niech świadczą o tym, że edukacja jest ich kapitałem na przyszłość. Życzę Państwu wiele twórczej energii, odwagi i siły do podejmowania nowych wyzwań, a także szczęścia w życiu osobistym, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Razem z Panią Burmistrz, powołania dyrektorom wręczył Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.

Referat oświaty
Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content