Dzień pełen wrażeń

Każde dziecko duże i małe z niecierpliwością czeka na wspaniały dzień, który wypada 1 czerwca: Dzień Dziecka. W wielu miejscach organizowane są wspaniałe atrakcje dla najmłodszych. Również Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce przygotował dzień pełen wrażeń dla wszystkich swoich czytelników.

Zdjęcie grupowe

7 czerwca 2022 r. na skwerze przy bibliotece, pod czujnym okiem animatorów z Akademii Rozrywki Wesołkowo powstał wspaniały: „Bajkowy świat Kubusia Puchatka i jego przyjaciół”. Każde przybyłe dziecko mogło spędzić czas korzystając z wielu przygotowanych atrakcji. Niezwykłym wspomnieniem pozostanie wizyta cudownego gościa, jakim był sam Kubuś Puchatek! Dzieci wyruszyły z nim w podróż do Stumilowego Lasu, gdzie czekały na nich tańce, zabawy, książki i muzyka. Wspaniałą pamiątką okazała się możliwość zrobienia zdjęcia z bajkowym bohaterem.

Akademia Rozrywki Wesołkowo zapewniła również zjeżdżalnie, które cieszyły się wielkim powodzeniem wśród uczestników zabawy. Dla tych, którym doskwierało zmęczenie panie bibliotekarki przygotowały, spokojną przystań na kocykach. Każdy mógł obejrzeć i przeczytać ulubione książki, wykazać się w rozwiązywaniu łamigłówek czy przy pracach plastycznych. Nie zabrakło też akcesoriów do zabaw zręcznościowych, które cieszyły się wielką popularnością. Dwie godziny upłynęło wszystkim uczestnikom na fantastycznej zabawie.

„Dzień Dziecka z Biblioteką” został zorganizowany dzięki środkom z Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi pozyskanym przez Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce na realizację projektu: „Niezapomniane bajki babuni”, który swym patronatem objęła Burmistrz Sokółki, Pani Ewa Kulikowska.

Pracownicy Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce


Zobacz również

Skip to content