Edukacyjne spektakle w kinie „Sokół”

Na zaproszenie Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej 20 maja 2022 r. w kinie „Sokół” dzieci z sokólskich przedszkoli, z oddziału przedszkolnego w SP nr 2 oraz uczniowie klas IV- VII obejrzeli dwa spektakle pt. „Aladyn: na ratunek światu” i „Eko-protest”, wystawione przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury z Krakowa. Widzowie nie musieli kupować biletów, ponieważ koszt przedstawienia w całości został pokryty przez Urząd Miejski w Sokółce.

Spektakl edukacyjny w kinie Sokół

„Aladyn: na ratunek światu” to interaktywny spektakl ekologiczny, który dzięki licznym piosenkom, animacjom i zabawom przeniósł dzieci w świat „Baśni z 1001 nocy”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu i odpowiadały na pytania aktorów. Niewątpliwie inscenizacja miała walory edukacyjne.

„Eko-protest” to zabawny i pouczający zarazem spektakl dla młodzieży w wieku 10-15 lat. Tematyka przedstawienia dotyczyła szeroko pojętej ekologii, jak również zdrowego trybu życia. Akcja spektaklu przeniosła widzów do dyrekcji wielkiej elektrowni zasilanej węglem. Spektakl poruszył bardzo istotne i aktualne zagadnienie dotyczące degradacji środowiska naturalnego (niska emisja, smog, globalne ocieplenie), sposobów zapobiegania tym zjawiskom, a także zdrowego trybu życia (racjonalne odżywianie się, aktywność ruchowa).

Znakomici i profesjonalni aktorzy, błyskotliwe i zabawne dialogi, a także mądre przesłanie oraz dużo informacji z zakresu ochrony środowiska były niezaprzeczalnymi atutami obu spektakli, jak również gwarancją dobrej zabawy.

Referat Oświaty

Skip to content