Gminny Pokaz Talentów 2022

Gminne Talenty 2022

12 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej Nr1 w Sokółce, można było podziwiać młodych artystów, którzy pokazali jak żyć pełnią życia realizując swoje marzenia, rozwijając swoje talenty w różnych dziedzinach.

W Pokazie Talentów wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 3, Szkoły Podstawowej ze Starej Kamionki, Szkoły Podstawowej w Geniuszach oraz uczniów z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce. Towarzyszyli im opiekunowie, rodzice, dziadkowie i przyjaciele. Cała sala gimnastyczna zapełniona była zaproszonymi gośćmi.

Muzyczną podróż rozpoczął Michał Januszkiewicz utworem na fortepian Fryderyka Chopina “Walc As-dur”. Następnie mogliśmy podziwiać profesjonalnych tancerzy- Paulinę Kosakowską z Alexem w tańcu latynoamerykańskim, taniec hip-hop w wykonaniu Zofii Mucuś ucz. kl. 4, interpretację Chacha i Jive zaprezentowały nasze uczennice- Weronika Burak i Dominika Kosakowska oraz Wiktoria Żołądkowska. Przepięknym układem choreograficznym z biało- czerwonymi szarfami uraczyli nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Geniuszach. Ze Szkoły Podstawowej Nr 3 wystąpiły utalentowane dzieci z zespołu tanecznego Rytm 1 i Rytm 2. Na wyżyny estetycznych doznań porwali nas tancerze ze Szkoły Podstawowej Nr 2 Oliwia Bochenko i Piotr Piechowski oraz zespół integracyjny dziewcząt z układem “taniec kwiatów”. Taniec nowoczesny zaprezentował również zespół ze Starej Kamionki- Electrifving Team.

Oczywiście oprócz popisów tanecznych nie zabrakło też utalentowanych wokalnie uczestników. Z naszej szkoły wystąpiła Martyna Bućko z kl. 3e, Eliana Korecki z kl. 4e oraz Kamil Kuderko z kl. 4c. Ze Szkoły Podstawowej Nr 3 zaprezentował swój talent młody wokalista Emil Lis, a ze SP Nr 2 zespół wokalny „Wesołe Sokółczanki”.

Układ gimnastyczny zaprezentowała Zofia Dziewiątkowska uczennica klasy 3 naszej szkoły, która trenuje już od 6 roku życia i ma duże osiągnięcia.

Grę na instrumentach zaprezentowali uczniowie Szkoły Muzycznej- Aleksandra Druć-trąbka, Antoni Rećko-saksofon, Roksana Biegańska-waltornia, Julia Sadanowicz-gitara oraz zespół dziewcząt z naszej szkoły z klasy 4 i 5- „Dzwoneczki”, które zagrały na dzwonkach chromatycznych.

Zwieńczeniem uroczystości był pokaz Mażoretek, które są dobrze znane sokólskiej społeczności. Swoimi występami uświetniają wiele imprez szkolnych, miejskich, gminnych i wojewódzkich. Nie sposób nie wspomnieć o naszych wspaniałych prowadzących – Martynie Aniśko i Marcelu Nowik, którzy wykazali się ogromnym talentem aktorskim.

Podziw i słowa uznania wszystkim wykonawcom wyraziła Pani Burmistrz Ewa Kulikowska oraz pan Adam Kowalczuk, zastępca Burmistrza Sokółki. Pan Dyrektor Adam Bitiucki wręczył wszystkim uczestnikom „kopertę z niespodzianką”, a nauczycielom zaangażowanym w organizację uroczystości, piękną różę.

Gminny Pokaz Talentów pod patronatem Pani Burmistrz, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sokółce wyraźnie pokazuje, że nasze placówki oświatowe stwarzają doskonałe możliwości do rozwijania różnorodnych uzdolnień dzieci i młodzieży.

Ewa Krychniak, SP1 Sokółka


Zobacz również

Skip to content