Doroczny koncert uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej

Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokółce obchodzi w tym roku piąte urodziny. Z tej okazji w poniedziałek 9 maja 2022 r. odbył się doroczny koncert uczniów.

Doroczny koncert uczniów

Na scenie pojawili się reprezentanci wszystkich szkolnych klas instrumentalnych. Publiczność mogła posłuchać pięknych dźwięków fortepianu, skrzypiec, akordeonu i gitary, a także bogactwa barw instrumentów dętych – fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki, waltorni, sakshornu i puzonu. Uczniowie zaprezentowali się nie tylko jako soliści, lecz także w formacjach zespołowych. Koncert zainaugurował szkolny zespół instrumentalny prowadzony przez Panią Grażynę Grabowską.

Na zakończenie natomiast można było posłuchać występu chóru szkolnego prowadzonego przez Justynę Wieruszewską- Biniek, którym zadyrygowała Pani Emilia Tryzna.

Po prezentacjach muzycznych prowadzący koncertu, Pan Adam Drewnowski, oddał głos przedstawicielom Rady Rodziców, którzy podziękowali obecnej na koncercie Pani Burmistrz Ewie Kulikowskiej i dyrektorowi szkoły, Panu Dariuszowi Jackowi Drewnowskiemu, za dbałość o funkcjonowanie i rozwój placówki.

Zwrócili szczególną uwagę na atmosferę panującą w szkole, dzięki której dzieci z Sokółki i okolic mogą z radością rozwijać swoje muzyczne pasje. Pani Burmistrz nie kryła wzruszenia występami młodych artystów i wyraziła nadzieję na dalsze sukcesy uczniów i absolwentów szkoły.

Przed nami rekrutacja kolejnego rocznika uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce. Każde dziecko od 6 do 16 roku życia może zgłosić się i sprawdzić swoje predyspozycje muzyczne podczas egzaminów.

Już wkrótce kolejne szkolne wydarzenia. W poniedziałek 23 maja 2022 zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły, który rozpocznie się koncertem o godz. 16.30.

Sekretariat SSM


Zobacz również

Skip to content