Zapisy na warsztaty genealogiczne Sokółce

Baner

Warsztaty Genealogiczne z Łomżyńskim Towarzystwem Naukowym im. Wagów są narzędziem, dzięki któremu rozpoczniecie swoją przygodę z genealogią.

Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących. Punktem wyjścia zajęć będzie NAZWISKO, jego definicja i historia. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma wyjaśnienie znaczenia swojego nazwiska. Pozna źródła do badań genealogicznych oraz dowie się jakie informacje można z nich pozyskać. Będzie też chwila na sporządzenie z pamięci własnego drzewa rodzinnego, podzielenie się własnymi opowieściami genealogicznymi.

Wydarzenie odbędzie się w KAMIENICY TYZENHAUZA (ul. Piłsudskiego 1, sala wstawiennicza przy Punkcie It)

Bardzo ważna informacja – Obowiązują zapisy: 733 007 796 lub poczta@muzeumziemisokolskiej.pl

Zajęcia są nieodpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PROWADZĄCY warsztaty:

dr Małgorzata Krystyna FRĄCKIEWICZ – od 2016 r. Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Łomży; od r. 2015 w Redakcji Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej: www.historialomzy.pl [1]; od 2017 wiceprezes ŁTN im. Wagów. Pomysłodawczyni, autorka wizerunku i redaktor naukowy strony: www.name.lomza.pl [2];

Kamil Marek LESZCZYŃSKI – historyk, członek ŁTN im. Wagów i dyrektor jego biura, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Łomży, Stowarzyszenia „Da się”. Współtworzy zespół edukacji historycznej i kulturowej Laboratorium badań nad dziedzictwem kulturowym Mazowsza i Podlasia działający przy ŁTN im. Wagów.

Organizatorami wydarzenia są: Sokólski Ośrodek Kultury/Muzeum Ziemi Sokólskiej i ŁTN im. Wagów

Edyta Wiśniewska, SOK

Skip to content