Zaproszenie na wystawę obrazów autorstwa Sylwii Łukowskiej

W maju 2022 r. Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na wystawę obrazów autorstwa sokółczanki Sylwii Łukowskiej. Akwarele o tematyce morskiej można oglądać w holu biblioteki do końca miesiąca.

Wystawa ma tytuł “Morskie Opowieści”. Sylwia długo zastanawiała się nad tematyką prac. Robiąc przegląd akwarelek zrozumiała, że morze to temat bliski jej sercu. Ten wodny żywioł drzemie głęboko w duszy malarki.

Autorka o sobie:

„Mam na imię Sylwia, z wykształcenia jestem architektem krajobrazu i to właśnie tym zajmuję się zawodowo. Dusza artystyczna drzemie we mnie od małego dziecka. Próbowałam różnych technik artystycznych, tworzyłam anioły z masy solnej, malowałam anioły na drewnie, próbowałam również swoich sił w farbach akrylowych. Każda artystyczna przygoda rozwija we mnie wrażliwość na sztukę, kreuje mój świat w pozytywnych barwach. Najbardziej fascynowała mnie zawsze akwarela, jej delikatność i lekkość. Kilka razy robiłam podchody do jej regularnego tworzenia, ale brakowało mi czasu. Dwa lata temu, wraz z pandemią znalazł się czas i wena. Zakochałam się! Malowałam dniami, nocami, robiłam innym prezenty, miałam też wiele zamówień na prace malowane techniką akwareli. Moje obrazy cieszą teraz oko w dziecięcych pokoikach. Dzięki temu, miałam również okazję stworzyć i zrealizować projekt ściany Żłobka Miejskiego w Sokółce. Maluchy mogą teraz przebywać wśród leśnych zwierzątek, ptaków i drzew. Może kiedyś zamiast projektować ogrody pomaluje artystycznie ściany w Twoim domu!”

Zapraszamy do odwiedzenia artystycznego profilu Sylwii Łukowskiej na Facebooku. Znajdziecie go Państwo pod nazwą „Skrzydlaty kramik”. Można tam obejrzeć nie tylko obrazy, ale całokształt pracy twórczej autorki.

Biblioteka Publiczna


Zobacz również

Skip to content