Olimpiada na niebiesko

2 kwietnia 2022 r. na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 4 kwietnia w Przedszkolu Nr 5 w Sokółce odbyła się Olimpiada sportowa. Tego dnia dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola „zaświecili na niebiesko”, ubierając się na ten kolor. W tematykę obchodów wprowadziły wychowawczynie grup poprzez wytłumaczenie, dlaczego zostały poproszone o założenie niebieskich strojów. Przedszkolaki poznały znaczenie słowa autyzm oraz zostały uświadomione, że są wśród nas osoby, które postrzegają świat inaczej, a dzisiejsza olimpiada nie jest rywalizacją, a symbolem solidarności i przyjaźni z dziećmi z autyzmem. Poprzez doświadczenia sensoryczne mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć, jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości.

Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej „Niebieskie miasto”. Dzieci z grupy Frezje nagrały teledysk, który w dniu obchodów mogli obejrzeć wychowankowie oddziału specjalnego Przedszkola Nr 5 w Sokółce.

Paulina Malesza

Skip to content