Spotkanie Miejskiej Rady Seniorów

5 kwietnia 2022 r. członkowie Miejskiej Rady Seniorów w Sokółce spotkali się z Panią Agnieszką Kozakiewicz pełniącą obowiązki dyrektora Sokólskiego Ośrodka Kultury.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy członkowie rady, odbyło się ono w nowej siedzibie, w kamienicy Tyzenhauza w sali wystawienniczo – konferencyjnej.

Spotkanie Miejskiej Rady Seniorów

Zebrani zapoznali się z działaniami ośrodka. Nie sposób nawet wszystkie je wymienić. Uwagę zwróciły takie formy jak chór sołtysek, zespół teatralny dorosłych, zajęcia z robotyki. Członkowie rady interesowali się ofertą dla seniorów. Rozważano możliwość wcześniejszych seansów w kinie w okresie jesienno- zimowym. Wstępnie ustalono że na próbę, od września mogłyby być o godz. 15.00, raz na 2 tygodnie. Seniorzy z oddalonych osiedli mieliby możliwość powrotu komunikacją miejską. Organizacje senioralne wzięłyby udział w propagowaniu tej nowości.

Na zakończenie spotkania pani Agnieszka Kozakiewicz pokazała jak nowocześnie i przyjaźnie pracownikom i uczestnikom są urządzone pracownie: ceramiczna, rzeźbiarska, tkacka, plastyczno- graficzna. Spotkanie zakończyło się w sali poświęconej Tyzenhauzowi. Przebiegało w miłej atmosferze, był to pożytecznie spędzony czas.

Lila Asanowicz, MRS


Zobacz również

Skip to content