Udane Mistrzostwa pływaków z OMEGI

W piątek i sobotę, 1-2 kwietnia 2022 r., w Aquaparku w Suwałkach odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat. W zawodach wzięło udział 138 zawodników reprezentujących 10 klubów z Olsztyna, Białegostoku, Giżycka, Suwałk, Łomży, Ełku, Bielska Podlaskiego i Sokółki.

Zdjęcie grupowe

Zawodnicy UKS OMEGA w Sokółce przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobywając 11 medali (5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe), zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

W kategorii wiekowej 12 lat, startowała najliczniejsza grupa zawodników OMEGI, wśród których brylowała Paulina Breczko, która zdobyła cztery złote medal na 100 m i 400 m stylem dowolnym oraz 100 m i 200 m stylem grzbietowym. Paulina zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku oraz pobiła rekord klubu na 200 m stylem grzbietowym.

Rewelacyjne starty zaliczyła Hanna Wiercińska, która zajęła pierwsze miejsce na 100 m stylem klasycznym oraz trzecie na 200 m stylem klasycznym. Znakomite starty zaliczyła Aleksandra Stupak, która zajęła trzecie miejsca na 200 m stylem grzbietowym na 200 m stylem zmiennym oraz drugie na 100 m stylem grzbietowym.

Wśród chłopców z rocznika 2010 z bardzo dobrej strony pokazał się Krystian Pezowicz, który był drugi na dystansie 200 m stylem klasycznym. Pozostali zawodnicy OMEGI: Anastazja Paszko, Aliaksandra Savashynskaya, Adrian Pieszko, Wiktor Hajduczenia , Szymon Kułak oraz Szymon Makara poprawili swoje rekordy życiowe i włączyli się w rywalizację na zawodach.

Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze sztafety 12-sto latków 4 x 50 m stylem zmiennym (Breczko P., Wiercińska H., Stupak A., Pieszko A.) i 4×50 m stylem dowolnym (Wiercińska H., Stupak A., Kułak Sz., Breczko P.), które dwukrotnie zajęły czwarte miejsca.

W kategorii rocznika 13 lat bardzo dobre start zaliczył Maksymilian Reszuta, który zdobył brązowy medal w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym. Wśród dziewcząt z dobrej strony pokazały się Natalia Glińska i Weronika Kukli, które we wszystkich swoich startach ustanowiły swoje rekordy życiowe.

UKS OMEGA


Zobacz również

Skip to content