Niecodzienna wizyta na treningu szachowym ASU

Szachistki i Szachiści Akademii Sportów Umysłowych podczas treningu szachowego zostali zaszczyceni wizytą p. Ewy Kulikowskiej Burmistrz Sokółki i p. Agnieszki Kozakiewicz z SOK.

Trening ASU

Pani Burmistrz złożyła gratulacje szachistkom i szachistom za wyniki uzyskane na Mistrzostwach Szachowych Województwa Podlaskiego do lat 7 i 8. Aktywnie kibicowała mistrzyni województwa do lat 7 Emili Płocharczyk podczas rozgrywanej symultany z ósmym szachistą Mistrzostw Polski Młodzików do lat 9 – Alkiem Dziełakiem. Alek rozegrał symultanę na pięciu szachownicach z najlepszymi szachistami ostatnich mistrzostw województwa podlaskiego, wszystkie gry zakończył zwycięsko. Najdłuższy opór stawiała wicemistrzyni województwa – Emilia Kocisz.

Następnie p. Burmistrz i p. Agnieszka Kozakiewicz oprowadzili szachistów i rodziców po wszystkich pracowniach artystycznych mieszczących się w Kamienicy Tyzenhauza. Zwiedzający poznali historię Antoniego Tyzenhauza i jego związek z miastem Sokółka. Pani Agnieszka Kozakiewicz zapoznała z pracowniami artystycznymi: ceramiki, rzeźbiarstwa, grafiki. Uczestnicy poznali techniki malowania pisanek wielkanocnych oraz zostali zaproszeni na warsztaty do kawiarni Lira. Pani Agnieszka pokazała będące w budowie nowoczesne studio nagraniowe, które ma służyć wszystkim chętnym artystom przez 5 lat za darmo.

Po prezentacji pracowni artystycznych nastąpił dla szachistów chyba najprzyjemniejszy moment i wielka niespodzianka. Pani Burmistrz przygotowała wszystkim szachistom upominki w podziękowaniu za ich trud i wysiłek w godnym reprezentowaniu Sokółki w województwie i kraju. W imieniu rodziców p. L. Wieliczko podziękowała p. Burmistrz Ewie Kulikowskiej za tak miłe przyjęcie i możliwość poznania tylu wspaniałych pracowni artystycznych, malarstwa, zabytkowych mebli i strojów. Była to wspaniała edukacja dla nas i naszych dzieci.

Na zakończenie najmłodsi uczestnicy spotkania z ogromnym apetytem przystąpili do konsumowania słodkości przygotowanych przez Sokólski Ośrodek Kultury.

Dziękujemy,
Rodzice, Szachiści
oraz Zarząd ASU Sokółka

Skip to content