Zaproszenie na spektakl

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Sokólski Ośrodek Kultury zapraszają 3 kwietnia 2022 (niedziela) o godz. 17:00 do kina “Sokół” na spektakl pt. „Mała pasja, czyli historia o psie pana Jezusa” w wykonaniu aktorów Teatru Latarnia.

Plakat

Wstęp wolny! Nieodpłatne wejściówki będą dostępne w kasie kina “Sokół” od środy 30.03.2022, od godz. 15:00.

Na scenie sokólskiego kina stanie niezwykły wóz… i rozpocznie się opowieść niezwykłej historii, świetnie wpisującej się w nastrój Wielkiego Tygodnia zbliżającego nas do Świąt Wielkanocnych.

Scenariusz spektaklu został oparty na fragmencie „CHŁOPÓW” Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą niespiesznie snuje biedny człowiek, własnoręcznie ciągnący wóz z całym swoim mizernym dobytkiem. Historia o zagubionym piesku stopniowo przechodzi w opowieść o pierwszym udomowionym psie, który towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka. „Mała Pasja…” to subtelna, wzruszająca i prosta opowieść, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i przyjaźni.
„Mała Pasja…” jest przedstawieniem impresaryjnym. Do tej pory spektakl był grany wielokrotnie dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej, jak i dorosłej na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Spektakl grany był również na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku, a przez blisko trzy lata znajdował się w stałym repertuarze Teatru Wierszalin z Supraśla. https://www.teatrlatarnia.pl/spektakle/mala-pasja/

Ps. Po spektaklu młodzi widzowie spotkają się z aktorami i obejrzą z bliska tak ważny w spektaklu – tajemniczy wóz.

SOK


Zobacz również

Skip to content