Piątkowe popołudnie w towarzystwie autora nieznanego

Piątkowe popołudnie czytelnicy Biblioteki Publicznej w Sokółce mieli przyjemność spędzić w towarzystwie autora nieznanego. Pod tym pseudonimem kryje się Piotr Zygmunt, twórca baśni pt. „Nawiść” oraz „Dotyka… poderwać gęsią skórkę do lotu”.

Książka faktycznie „dotyka” czytelnika zarówno swoją niesamowitą okładką jak i treścią. Jest swoistym hołdem złożonym starości. Autor pisze o trudnych sprawach, czasem niewygodnych, a wszystko to w swoim własnym, niespiesznym tempie. Gatunkowo swoje książki określa jako baśnie, a ich szkielet oparty jest na trójce głównych bohaterów. Piotr Zygmunt opowiedział gościom o swojej pracy twórczej, charakterystycznym stylu oraz planach na przyszłość.

Po blisko dwugodzinnej rozmowie w sympatycznym gronie, nadszedł czas na dedykacje i kupno książek. W tej części spotkania autor poświęcił każdej zainteresowanej osobie maksimum czasu. Do książek dołączył własnoręcznie wykonane upominki. Cały dochód ze sprzedaży powieści „Dotyka…” autor przeznaczył na pomoc Ukrainie. Pieniądze zostaną rozdysponowane przez fundację Sokólski Fundusz Lokalny.

Panu Piotrowi Zygmuntowi bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i spotkanie się z naszymi czytelnikami. Wszystkich mieszkańców zainteresowanych książkami autora zapraszamy do biblioteki!

(BG, Biblioteka Publiczna w Sokółce)


Zobacz również

Skip to content