Szachowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego

26 marca 2022 r. pięć najmłodszych szachistek i dwoje szachistów Akademii Sportów Umysłowych Sokółka rywalizowało w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego do lat 7 w Białymstoku.

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego do lat 7 i 8

Do rywalizacji tytuł najlepszego szachisty przystąpiło 33 szachistów, w rywalizacji dziewczynek 23 szachistek województwa podlaskiego. Mistrzostwa rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut + 5 sekund za posunięcie. Organizatorem mistrzostw był MUKS Stoczek 45 Białystok, sędzią głównym był FA Leszek Zega. W kategorii chłopców Wnorowski Łukasz MUKS Stoczek Białystok a w kategorii dziewcząt Emilia Płocharczyk Akademia Sportów Umysłowych Sokółka, zakończyli turniej bez porażki wygrywając wszystkie pojedynki.

W kategorii dziewcząt na podium stanęła na drugim miejscu nie mniej utalentowana szachistka ASU Sokółka Emilia Kocisz. Wyniki Szachistek ASU Sokółka są rewelacyjne, w pierwszej ósemce znalazło się 4 nasze szachistki.

Miejsca szachistek ASU Sokółka:
1. Emilia Płocharczyk 7 pkt z 7
2. Emilia Kocisz 5 pkt
5. Natalia Wieliczko 4,5 pkt (debiut turniejowy!)
8. Maja Stackiewicz 4,0 pkt
13. Liliana Ławreszuk 3,0 pkt
Wyniki w kategorii chłopców:
13. Dawid Bulej 4 pkt
26. Filip Łukaszuk 2,0 pkt

27.03.2022 r. w kategorii do lat 8 Aleksander Dziełak – zajął II miejsce wynikiem 6,5 pkt (z stratą 0,5 pkt do zwycięscy)

Trzeba ocenić uzyskane wyniki młodych zawodników jako bardzo wysokie, umiarkowany optymizm przed mistrzostwami został potwierdzony. Wszyscy szachiści rozpoczęli przygodę z szachami w październiku ub. roku.

Dzięki uprzejmości p. Burmistrz Ewy Kulikowskiej i p. Agnieszki Kozakiewicz z Sokólskiego Ośrodka Kultury szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka otrzymali lokal na treningi w SOK. Ponadto p. Agnieszka aktywnie i skutecznie przeprowadziła akcję naboru do grupy początkującej młodych adeptów królewskiej gry.

Zarząd ASU Sokółka składa podziękowanie, bez wsparcia Sokólskiego Ośrodka Kultury i rodziców aktywnie uczestniczących w procesie szkolenia nie mielibyśmy takich szachistów i takich wyników.

Zarząd ASU Sokółka

Skip to content