Sprzęt z programu “Laboratoria Przyszłości” już w szkołach

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska w 2021 roku pozyskała środki z programu „Laboratoria Przyszłości” w kwocie 580 000 zł.

Logo Laboratoria Przyszłości

W roku 2021 dzięki wsparciu z programu do szkół trafił nowoczesny sprzęt, w tym drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań audio i video, lutownice z akcesoriami i inne nowoczesne urządzenia wybrane z bogatego katalogu pozycji przygotowanego przez ministerstwo. W 2022 roku zostanie wykorzystana pozostała kwota wsparcia. Zakupiony nowoczesny sprzęt, uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Uczniowie szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Sokółka, dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób nowe, praktyczne umiejętności.

Pozyskanym wsparciem finansowym zostało objętych osiem szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce – 209 100 zł, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce – 150 900 zł , Szkoła Podstawowa nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce – 70 000 zł, Szkoła Podstawowa w Boguszach – 30 000 zł, Szkoła Podstawowa w Geniuszach – 30 000 zł, Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych – 30 000 zł, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce – 30 000zł, Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance – 30 000 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).


Zobacz również

Skip to content