Zbiórka na rzecz Ukrainy w Przedszkolu Nr 5

Przedszkole Nr 5 w Sokółce włączyło się w akcję pomocy dla osób uciekających z wojny na Ukrainie.

Sokółka solidarna z Ukrainą

Po ogłoszeniu przez Sokólski Fundusz Lokalny i Burmistrz Sokółki Panią Ewę Kulikowską, zbiórki żywności i najpotrzebniejszych rzeczy, w przedszkolu niezwłocznie przystąpiono do organizacji zbiórki. Ustalono z przedstawicielem fundacji co ma być przedmiotem zbiórki. Najbardziej potrzebne są środki opatrunkowe i lekarstwa, żywność z długim terminem ważności, produkty suche, dania instant, dania gotowe w słoikach, konserwy, cukier, mleko modyfikowane, kaszki i słoiczki dla dzieci. Środki higieniczne dla kobiet, dzieci i mężczyzn, pieluchy jednorazowe, chusteczki higieniczne suche i mokre, maszynki do golenia jednorazowe, szczotki i pasta do zębów, mydła, szampony itp. Niezbędne są też koce, karimaty i śpiwory, baterie, latarki i power banki. W sobotę napisaliśmy ogłoszenie i rozesłaliśmy rodzicom.

Od poniedziałku 28 lutego rodzice, nauczyciele i pracownicy przynosili swoje dary serca do przedszkola. Pracownicy przedszkola posegregowali je, pierwszego marca zapakowaliśmy bus i rzeczy pojechały do siedziby funduszu. Rodzice nadal przynosili produkty spożywcze i higieniczne. W piątek przewieźliśmy pozostałe dary do funduszu, skąd trafią na granicę Polski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie: rodzicom, pracownikom placówki, Pani Dyrektor Lucynie Szymańskiej i Pani Prezes Sokólskiego Funduszu Lokalnego Annie Przeździeckiej, a także pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. Musimy łączyć nasze działania i wspierać się nawzajem w tym trudnym czasie. Dzieci, a także niektórzy rodzice przygotowują już kartki dla osób, które zamieszkały w naszym powiecie, aby wesprzeć je także duchowo.

Lucyna Śliżewska
Koordynator Klubu Wolontariusza Voluntary Five
w Przedszkolu Nr 5 w Sokółce


Zobacz również

Skip to content