Zaproszenie na wystawę plenerową “Mobilna wizytówka”

Sokólski Ośrodek Kultury w raz z Podlaskim Instytutem Kultury zapraszają do zapoznania się z wielkoformatową wystawą, która powstała z myślą o promocji twórców ludowych Podlasia.

Wystawa e-tradycja

“Mobilna wizytówka”, bo taką nosi nazwę ekspozycja – służy kampanii promującej stronę internetową – rozbudowywaną wciąż bazę informacji na temat działających na Podlasiu twórców, rękodzielników, artystów ludowych:
http://e-tradycja.pikpodlaskie.pl/

Wystawę będzie można obejrzeć w Sokółce w plenerze na ul. Grodzieńskiej, na placu przed budynkiem SOK (nr 1).

Strona i promująca ją ekspozycja zostały stworzone przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na wystawę składają się wielkoformatowe grafiki – wizytówki odsyłające (poprzez kody QR) do poszerzonych danych biograficznych i galerii prac twórców umieszczonych w Cyfrowej Bazie Twórców Ludowych Województwa Podlaskiego, m.in. mieszkańców sokólszczyzny: rzeźbiarza Marka Szyszko (Chwaszczewo), tkaczek: Teresy Pryzmont (Wasilówka), Danuty Radulskiej (Wasilówka), Alicji Kochanowskiej (Janów), Ludgardy Sieńko (Janów), Barnardy Rość (Korycin). Wystawa wędruje po Podlasiu już od kilku miesięcy, wyruszyła z Białegostoku, odwiedziła kolejno Supraśl, Tykocin, Siemiatycze.

W Sokółce wystawa potrwa od soboty 5 marca do końca kwietnia 2022 r.

Edyta Wiśniewska
Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK


Zobacz również

Skip to content