Zaproszenie na spotkanie z Andrzejem Mellerem

„Pakuję plecak z myślą, że opuszczam Warszawę na dwa maksimum trzy miesiące. Nie uwierzyłbym gdyby ktoś starał się mnie przekonać, że trzy lata później nadal będę poza domem na dodatek na północy Sumatry…”

Plakat

Tak rozpoczyna się książka Andrzeja Mellera „”Miraż. Trzy lata w Azji”, na promocję której, Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza 27 lutego 2022 r., o godz. 15.00, do Kawiarni „Lira” przy ul. Grodzieńskiej 1. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Autor opowie o swojej pracy w czasie konfliktów zbrojnych, a także o podróżach po Azji. Spotkanie oprawione zostanie prezentacją. Akcja książki rozpoczyna się Kaukazie tuż przed wybuchem wojny w Gruzji latem 2008 roku.

Andrzej Meller, ur. w 1976 w Warszawie. Z wykształcenia antropolog kultury. Reporter, korespondent wojenny, pisarz. Wiele lat spędził w Azji skąd pisał reportaże dla polskich mediów. Pracował między innymi w czasie konfliktów zbrojnych w Gruzji, na Sri Lance, w Afganistanie i Libii. Był gospodarzem programu „Prepersi gotowi na wszystko” na Fokus TV. Owocem podróży reporterskich są książki: „Miraż. Trzy lata w Azji”, „Zenga, zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki” o wojnie domowej w Libii i „Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie”. W maju 2022 roku w wydawnictwie ZNAK wychodzi jego nowa książka napisana wspólnie z żoną pt. „Kamperem do Kabulu”.

Sylwia Nowakowska (SOK)

Skip to content