Relacja z wernisażu prac Barbary Sawickiej

8 lutego 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbył się wernisaż prac Barbary Sawickiej ph. “Wbrew”. To kolejna wystawa autorki w naszej placówce.

Barbara Sawicka

Wbrew życiowym trudnościom, chorobom i przeciwnościom losu Pani Barbara udowadnia, że niepełnosprawność nie wyklucza z życia społecznego. Od lat jest przewodniczącą Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Sokółce, w którym aktywnie działa. Ma wiele pasji: morsuje, tańczy, maluje.

Na tegoroczną wystawę składały się obrazy wykonane pędzlem. Pani Barbara maluje głównie kwiaty, martwe natury i sielskie pejzaże.

Odkąd pamięta zawsze miała „zapędy” artystyczne. W jej domowych zbiorach znajdują się nie tylko obrazy, ale też wyszywane pejzaże i kompozycje z suchych kwiatów. W swej twórczości łączy różne techniki. Tworząc obraz spaja różne elementy: kwiaty, kamienie, trawy, tkaniny na wcześniej przygotowanym malarsko podłożu. Inspiracje czerpie z natury, natomiast surowce do tworzenia prac uzyskuje głównie ze swojej działki, wycieczek do lasu, na łąki i jeziora. Jej prace od kilku lat wystawiane są na wojewódzkich przeglądach twórczości artystycznej osób niewidomych i słabowidzących w Białymstoku.

Gratulacje Pani Barbarze złożyło mnóstwo życzliwych jej osób. Wystawę odwiedzili też podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz członkowie Polskiego Związku Niewidomych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za miłe popołudnie.

Wystawę można oglądać do końca lutego w holu biblioteki. Zapraszamy!

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content