Zaproszenie na wystawę prac Barbary Sawickiej

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wystawę Barbary Sawickiej pt. Wbrew. Oficjalne otwarcie nastąpi 8 lutego 2022 r., we wtorek, o godzinie 13:30, w „Mini Galerii” placówki – Os. Centrum 21.

Barbara Sawicka urodziła się w Jeleniej Górze w woj. Dolnośląskim. Na skutek różnych wydarzeń życiowych wraz z rodziną znalazła się na Podlasiu. Pierwszym miejscem zamieszkania była Czarna Białostocka potem Kuźnica Białostocka, dziś mieszka w Sokółce. Od zawsze miała tzw. „ciągoty” artystyczne. Niekoniecznie wyrażało się to w malowaniu obrazów. Spełniała się artystycznie wyszywając obrazy, wykonując kompozycje z kwiatów w formie obrazów. Obecnie maluje akrylami, wieczorami chodzi na tańce, a w weekendy pracuje i odpoczywa na działce. Jest osobą z dysfunkcją narządu wzroku, ale nie pozwala, aby to ograniczenie nadawało ton jej życiu. Wręcz przeciwnie, ono dopinguje i zmusza do samorealizacji, choć nie ukrywa, że miewa też bardzo trudne chwile.

To kolejna wystawa pani Barbary, natomiast trzecia w bibliotece. Tematem przewodnim prac jest natura, z którą czuje się związana. Od dłuższego czasu jest prezesem Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Sokółce. Jej prace od kilku lat wystawiane są na wojewódzkich przeglądach twórczości artystycznej osób niewidomych i słabowidzących w Białymstoku.

Wystawa będzie czynna do końca lutego. Serdecznie zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.

(KB)

Skip to content