Kodujemy i programujemy

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce uczestniczą w zajęciach rozwijających umiejętności i kompetencje cyfrowe.

Kodujemy i programujemy

Podczas cotygodniowych spotkań pierwszoklasiści poprzez zabawę poznają podstawy kodowania, programowania i robotyki. W I półroczu ćwiczyli swoje umiejętności z wykorzystaniem m.in. maty do kodowania, aplikacji internetowych poświęconych kodowaniu i programowaniu. Poznali zasady działania i programowali roboty: Ozobot EVO oraz Photon. Uczniowie pracowali również na specjalnych zestawach LEGO Education SPAKE PRIME 45680, które umożliwiają projektowanie oraz programowanie konstrukcji opartych na silnikach, czujnikach oraz inteligentnej kostce. Budowali roboty według własnej wyobraźni i kreatywności.

Podczas zajęć „Kodujemy i programujemy” dzieci poznając nowoczesne technologie jednocześnie rozwijają umiejętności logicznego myślenia, pracy zespołowej i współpracy, zdolności manualne, konstruktorskie, wyobraźnię przestrzenną, przygotowują się do samodzielnej nauki w przyszłości, rozwijają pasje, kształtują cierpliwość i dokładność.

Katarzyna Rabiczko


Zobacz również

Skip to content