Koncert pieśni bożonarodzeniowych

„Kolędy. Na styku kultur” to koncert pieśni bożonarodzeniowych, który ma swoją wieloletnią tradycję w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Sokólskiego Ośrodka Kultury. Już drugi rok z rzędu, z powodu pandemii, zespoły nie mogą się spotkać z publicznością na żywo. Dlatego koncert przybrał formę prezentacji nagranych teledysków online.

Chociaż od powstania najstarszej znanej polskiej kolędy minęło blisko 600 lat, nie zmieniła się forma ani cel wysławiania Narodzenia Pańskiego. Współczesne kolędy często przybierają luźniejszą formę pastorałki czy piosenki świątecznej. Niemniej jednak sokólski koncert podkreśla wspólne świętowanie i tradycję kolędowania, żyjących obok siebie w Sokółce, wyznawców religii katolickiej i prawosławnej.

Do udziału w tegorocznym koncercie zaprosiliśmy zespoły działające w Sokólskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Pauliny Oseńko: „AZALiSZ” oraz Chór Seniora, a także dziecięcy zespół wokalny „Złote Nutki” prowadzony przez Michała Gieniusza. Tradycyjnie już, udział w koncercie wziął także chór cerkiewny Parafii prawosławnej Św. Aleksandra Newskiego w Sokółce działający pod kierunkiem Pauliny Ławreszuk.

Sokólski Ośrodek Kultury bardzo dziękuje za udział w tym muzycznym projekcie. Wszystkie 8 utworów będzie dostępnych na Facebooku lub Youtube/ SOK.

Zapraszamy do wysłuchania kolęd. Dźwięk: Michał Gieniusz Obraz: Wojtek Panow.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Skip to content