Premiera spektaklu “Budujemy przyszłość”

W niedzielę, 16 stycznia 2022 r., na deskach sokólskiego kina miała miejsce premiera spektaklu “Budujemy przyszłość”, autorstwa czternastoosobowej grupy młodzieży z miasta i gminy Sokółka, która pod opieką Sokólskiego Ośrodka Kultury wzięła udział w trwającym od września 2021 r., projekcie “Teatr Bajkoczuli”, w ramach programu “Równać Szanse 2021”.

Budujemy przyszłość

Młodzież korzystając z pomocy zawodowych reżyserów, historyków, muzealników, filologów, plastyków, przygotowała przedstawienie w oparciu o wiersze Ignacego Krasickiego ale również Adam Mickiewicz, Juliusz Słowackiego czy współczesnego nam pisarza Michała Rusinka. Utwory powyższych idealnie wpisały się w ideę budowania przyszłości przez młodych ludzi.

Do obejrzenia przedstawienia zapraszamy na stronę youtube Sokólskiego Ośrodka Kultury gdzie już niebawem przedstawienie będzie udostępnione.

Projekt “Teatr Bajkoczuli” zrealizowany został przez Sokólski Ośrodek Kultury w ramach programu “Równać Szanse 2021” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Civis Polonus.

Zdjęcia K. Frejus W. Panow

Koordynator projektu
Sylwia Nowakowska
Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również