Styczniowa wystawa fotograficzna w bibliotece

Wystawa fotografii

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na styczniową wystawę fotograficzną, której autorem jest Stowarzyszenie Oczy Podlasia. Oczy te, skupiają się na pięknie naszego regionu, tajemniczych miejscach i niedostępnych pomnikach przyrody. To jest ich wizja i misja.

W ramach projektu „Fotografia jest fajna” (dotacja z Gminy Sokółka z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz z zakresu przeciwdziałania narkomanii) zorganizowali zajęcia dla młodzieży, podczas których każdy uczył się opanowywać sprzęt i ustawienia, komponowania ciekawych kadrów oraz robienia udanych zdjęć w najczęstszych sytuacjach: portret, plener, ruch czy zdjęcia nocne. Wszystko to odbyło się w postaci spotkań cyklicznych w plenerze oraz w studiu.

Dawid Ostapkiewicz i Marcin Pogorzelski mimo niesprzyjającej pogody, przeprowadzili pierwsze zajęcia, wdrażając podstawy fotografii w praktyce. Wytłumaczyli również co znaczą skróty, liczby na obiektywach i w aparatach.

Następnym przystankiem była wizyta w Stajni Hackamore. Gościem specjalnym w tym dniu była nasza regionalna Miss Podlasia Ola Minkiewicz, która wsparła uczestniczki swoim doświadczeniem dając rady jak pozować do zdjęć, współpracować z fotografem.

Anna Wojszel i chłopaki z Cyrkplozji z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego byli modelami w trakcie nauki uchwycenia ruchu w aparacie. W zajęciach uczestniczył także wieloletni fotograf i operator filmowy, Juliusz Stelmaszek, który tłumaczył podstawy fotografii portretowej. Uczestniczki ćwiczyły świeżo zdobytą widzę w trakcie sesji z modelem Gabrielem Koreckim.

“W fotografii najważniejsze jest światło” – taki temat towarzyszył kolejnemu spotkaniu, które poprowadził Łukasz Raube. Uczył widzenia światła, uczulał na to by być dokładnym obserwatorem i zwracać uwagę na drobiazgi otaczającego nas świata.

Vena Art Szkoła Stylizacji była punktem kulminacyjnym projektu. Tam uczestniczki przeszły metamorfozę. Stały się modelkami, przechodząc pełną drogę od makijażu do pozowania. Mogły poczuć się jak profesjonale modelki, pod wymagającym okiem makijażystek.

W dniu zakończenia projektu, odbyła się mini gala, zostały rozdane nagrody i dyplomy. Część uczestniczek już zajmuje się amatorsko fotografią i widzi w tym swoją przyszłość.

W projekcie wzięły udział uczennice z dwóch sokólskich szkół średnich: Natalia Raczkowska, Ola Szostowicka, Daria Sawoń, Julia Bogusławska, Julia Taudul, Małgorzata Iłenda, Martyna Paszkowska, Monika Kowalewska, Patrycja Wróblewska, Zuzanna Rećko, Jowita Ochrymiuk ,Katarzyna Pieciul, Martyna Stąpór.

Wystawę można oglądać do końca stycznia 2022 r.

(KB) Biblioteka Publiczna w Sokółce

 

Skip to content