Wernisaż wystawy malarstwa Adama Ślefarskiego

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek, 3 grudnia 2021 r. o godz.17.00, do Kamienicy Tyzenhauza przy ul. Piłsudskiego 1 (parter), na wernisaż wystawy „Moje anioły… moje demony…” malarstwa Adama Ślefarskiego.

Zaproszenie

Przedstawione na wystawie prace autor realizował w wielu technikach malarskich akwareli, pasteli i akrylu. Operuje w nich śmiało, pewną ręką, subtelnymi barwami, uzyskując efekt światłocienia i nastrojowych przestrzeni. Są to prace reprezentujące ostatnie 10 lat jego twórczości. Tematyka jest z założenia „sentymentalna”, bo jest to… jego miasto, pejzaże i portrety, jego demony i jego anioły – przypominane, utrwalane dla własnej i innych pamięci.

Adam Ślefarski urodził się w 1961 roku w Białymstoku. Swoje życie zawodowe związał z różnymi profesjami artystycznymi. Ukończył Liceum Plastyczne w Supraślu. W trakcie nauki rozpoczął kurs meblarski, ukończył go dwa lata po skończeniu szkoły. Pierwszą pracą Adama Ślefarskiego była pracownia konserwacji zabytków (malarstwa, rzeźb), zajmował się stolarstwem artystycznym. W 1997 zaczął pracę w WOAK-u (obecnie PIK), gdzie pracuje w Dziale Sztuk Plastycznych. W 2010 roku został członkiem Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa. Przy Podlaskim Instytucie Kultury prowadzi grupę malarską „Bochemia”, razem z Cezarym Fabiszewskim prowadzi również grupę fotograficzną „Fotospółdzielnia”.

Sylwia Nowakowska, SOK

Skip to content