Świetny wynik Aleksandra Dziełaka w turnieju szachowym

Aleksander Dziełak

65 szachistów wzięło udział w rozgrywanym w Sielpi Wielkiej XI Grand Prix Gór Świętokrzyskich w szachach szybkich z tempem 10 minut + 5 s za posunięcie. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Szachowe „HETMAN” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Sokółkę w turnieju reprezentował 7 letni szachista Akademii Sportów Umysłowych Sokółka Aleksander Dziełak. Alek uzyskał bardzo dobry wynik odnosząc 6 zwycięstw co dało mu w końcowej klasyfikacji II Miejsce. Alek szachy zaczął trenować w ASU Sokółka w listopadzie ub. Roku jest uczniem kl. I Szkoły Podstawowej w Janowie. Systematyczna wytrwała praca przynosi efekty.

6 listopada Alek uczestniczył w półfinałach Mistrzostw Polski do lat 9 gdzie walczył o awans do startu przyszłorocznym finale MP. W turnieju głównym w walce o awans po 7 rundach Alek ze stratą 1,5 pkt do lidera zajmuje 4 miejsce, które już jest premiowane awansem. Eliminacje zakończą się 13 listopada i wierzymy wywalczy udział przyszłorocznym w finale MP. Odniósł już duży sukces, po 7 rundach zdobył II kategorię szachową. Do końca eliminacji pozostały do rozegrania 2 rundy.

Dziękujemy Burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej za wsparcie finansowe wyjazdu na eliminacje do Sielpi Wielkiej.

Akademia Sportów Umysłowych Sokółka

 

 

 

 

 

 


Zobacz również

Skip to content