Król Ziemniak w Jedyneczce

We wtorek 26 października 2021 r. w Przedszkolu nr 1 w Sokółce po raz kolejny odbyła się impreza integracyjna pod hasłem “Dzień Ziemniaka”, w czasie której głównym bohaterem był ziemniak.

Na spotkanie przybyli rodzice z dziećmi oraz całe rodziny. Wszyscy z ochotą brali udział w przygotowanych przez nasze panie: Agnieszkę, Basię i Ewę konkurencjach i atrakcjach związanych z ziemniakiem. Były kąciki zainteresowań, w których można było stworzyć ziemniaczanego cudaka, były gry w ziemniaczane warcaby, kółko i krzyżyk, czy karmienie świnki.

Król Ziemniak w Jedyneczce

Najwięcej emocji dostarczyły liczne konkurencje. Zaangażowanie rodziców i ich pociech w czasie wykonywania konkursowych zadań przyniosło wszystkim uczestnikom pikniku dużo radości. Można było wziąć udział w konkurencjach takich jak: ubieranie ziemniaka, ziemniaczane wykopki w przedszkolnych piaskownicach, rozdawanie całusów, gotowanie zupy ziemniaczanej, czy podnoszenie sztangi z workami ziemniaków.

Wspólną zabawę uświetnił poczęstunek przygotowany przez nasze panie kucharki, a były to placki ziemniaczane i babka ziemniaczana. Nie zabrakło deseru i smacznych napojów. Na koniec zapłonęło ognisko, z którego można było zjeść upieczone kiełbaski.

Wszystkim Rodzicom dziękujemy za sponsoring ziemniaków, wspólną zabawę i mamy nadzieję na “do zobaczenia za rok”.

Agnieszka Frącz, P1


Zobacz również

Skip to content