Biblioteka Publiczna gościła pisarza Alka Rogozińskiego

W piątkowy wieczór, 24 września, Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła pisarza Alka Rogozińskiego. Autor nazywany jest w mediach księciem komedii kryminalnych, a w swoich powieściach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.

Debiutował w 2015 roku powieścią kryminalną „Ukochany z piekła rodem”, dzięki której zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.

Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła pisarza Alka Rogozińskiego

Po sześciu latach pracy pisarskiej Rogoziński zdobył serca wielu czytelników. Do jego najpopularniejszych powieści należą: „Jak Cię zabić, kochanie?”, „Teściowe muszą zniknąć”, „Nieboszczyk sam w domu”, „Zbrodnia w wielkim mieście i „Babka z zakalcem”. W 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji teatralnej. Nakład napisanych przez niego powieści przekroczył już pół miliona egzemplarzy! W sierpniu 2021 r. ukazała się jego najnowsza powieść pt. „Czerwono mi”.

Przez ponad dwie godziny zaproszony gość opowiadał o swoich książkach, inspiracjach na konkretne tytuły, jak zaczęła się jego przygoda związana z pisaniem, a także o tym jak wpłynęło na niego zamiłowanie do książek Joanny Chmielewskiej. Autor okazał się świetnym mówcą, w każdą historię wplatał zabawny wątek. Podczas spotkania zaproszeni goście śmiali się praktycznie cały czas. Usłyszeli też wiele ciekawych i bardzo śmiesznych opowieści z czasów liceum. Alek Rogoziński nie bał się kontaktu z publicznością, a ta bez problemu mogła pytać, dociekać i żartować razem ze swoim idolem. W wypowiedzi Pana Alka nie mogło też zabraknąć dygresji dotyczących Magdaleny Witkiewicz i Remigiusza Mroza, których to pisarzy autor ceni i szanuje. Autor zdradził też, że kolejna książka ukaże się niebawem. Będzie to opowieść świąteczna napisana w duecie z pisarką, której tożsamości Alek nie mógł jeszcze podać.

Po blisko dwugodzinnej rozmowie w sympatycznym gronie, nadszedł czas na kupno książek, autografy i zdjęcia. W tej części spotkania autor poświęcił każdej zainteresowanej osobie maksimum czasu.

Panu Alkowi Rogozińskiemu bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i spotkanie się z naszymi czytelnikami. Wszystkich mieszkańców zainteresowanych książkami autora zapraszamy do biblioteki!

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content