Brązowy medal Dominika Zająca

W VI Międzynarodowym Festiwalu Bilardowym Kielce 2021 wzięło udział 150 zawodników z 8 krajów.

Wydarzenie było emitowane na żywo przez TVSports.pl przez około 32 godziny. Głównym wydarzeniem imprezy był turniej Pucharu Europy Wschodniej – Dynamic Billard Best of the East – Polish 9-Ball. Wzięło w nim udział sześciu zawodników z sokólskiego klubu LP Metal-Fach Sokółka: Grzegorz Lasota, Dominik Zając, Karol Zielenkiewicz, Tomasz Górski, Szymon Miroń oraz Maciej Białous. Najwyżej z sokółczan uplasował się Dominik Zając, zdobywając brązowy medal.

Natomiast w Turnieju Grand Prix Polski – Pool Tour świetnie zaprezentował się Karol Zielenkiewicz jeden z najmłodszych uczestników imprezy (jeszcze junior), który w walce o półfinał uległ jednemu z najbardziej utytułowanych polskich bilardzistów Radkowi Babicy 5:6 ostatecznie zajmując 5 miejsce. To jego dotychczas największe osiągnięcie w rywalizacji z seniorami.

Zmagania bilardzistów, można na żywo oglądać w tvsports.pl, jak również retransmisje na tvsports.pl, YouTube i telewizji SPORTKLUB. Wyniki online na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Skip to content