Bilardziści LP Metal-Fach Sokółka zagrają o brąz

W dniach 27-29 sierpnia zakończyła się runda zasadnicza Bilardowej Ekstraklasy. Drużynę z Sokółki reprezentowali Dominik Zając, Karol Zielenkiewicz, Konrad Piekarski , Grzegorz Lasota  z  trenerem Lechem Piekarski.

Bilardziści

Na ostatnim zjeździe Bilardowej Ekstraklasy zespół z Sokółki rozegrał dwa mecze. Pierwszy z Green Clubem Gdańsk po emocjonującej końcówce sokółczanie zwyciężyli 14:13. Tym samym drużyna z Sokółki zapewniła sobie udział w rundzie Play Off, w której 1 i 2 drużyna po rundzie zasadniczej grają o Mistrzostwo Polskiej Ekstraklasy natomiast 3 i 4 o brązowy medal. Sokółczanie stanęli przed ogromną szansą zapewnienia sobie co najmniej tytułu Wicemistrzów. W ostatnim meczu potrzebne było zwycięstwo z Akademią Bilardową Rokietnica. Po blisko czterogodzinnym, wyrównanym i bardzo dramatycznym pojedynku, gdzie sokółczanie w pewnej fazie meczu prowadzili nawet 5 punktami, Rokietnica zwyciężyła 14:12 i to oni 23 października zagrają w Wielkim Finale o złoty medal z 8 krotnym Mistrzem Polski Nosanem Kielce. Drużyna LP Metal–Fach Sokółka powalczy o brązowy medal z drużyną Baribal Zagłębie Lubin. Mimo wszystko był to dobry sezon dla sokólskich bilardzistów, na osiem rozegranych meczów aż sześć udało się wygrać.

Drużynie z Sokółki życzymy udanego meczu o brązowy medal. Zmagania bilardzistów, można na żywo oglądać w  tvsports.pl,  jak również retransmisje na tvsports.pl, You Tube i telewizji SPORTKLUB. Wyniki online  na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe


Zobacz również

Skip to content