Udział szachistów ASU w Memoriale Ireny Warakomskiej

3 sierpnia 2021 r. rozegrano 9 rundę w V Międzynarodowym Memoriale Ireny Warakomskiej w Suwałkach. Turniej trwał 8 dni. Partie rozgrywano systemem szwajcarskim z tempem 60 minut na partię+30 sekund za posunięcie. W sumie runda trwała 3 godziny. Sędzia głównym był IA Maciej Cybulski.

Turniej dla naszych szachistów był kolejnym etapem przygotowawczym do Eliminacji Międzywojewódzkich do finałów MP w 2022r. Podczas turnieju szachiści ćwiczyli warianty debiutowe, elementy taktyki i strategii. W zespole ASU Sokółka wystartowało dwoje szachistów debiutujących w szachach klasycznych: Laura Bielec i Alek Dziełak.

Wyniki zawodników ASU Sokółka uzyskane w turnieju:
1. Dzieszko Łukasz – 5 pkt
2. Dziełak Aleksander – 5 pkt
3. Bielec Laura – 4 pkt
4. Maliszewski Stefan – 3,5 pkt
5. Pac Cyryl – 2,5 pkt

Turniej na plusie (więcej zwycięstw niż porażek) ukończyło 2 szachistów. Blisko granicy 4,5 pkt była Laura Bielec.

Następnym etapem doskonalenia umiejętności szachowych będzie 57 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdrój w dniach 13.08.-21.08.2021 r.

Podziękowania szachistom za trud i wysiłek podczas turnieju – było wiele emocji, ale i też doświadczenia turniejowego. Zmęczeni, ale z poczuciem dobrze wykonanej pracy wracaliśmy do domu. Dziękujemy p. Ewie Kulikowskiej Burmistrz Sokółki za dofinasowanie kosztów udziału szachistów w turnieju. Dziękujemy rodzicom za opiekę na szachistami podczas turnieju.

Józef Bochenko
Trener ASU Sokółka

Skip to content