Młodzież zaprojektowała przewodnik pn. “Usłysz Sokółkę”

W piątek 23 lipca b.r. Sokólski Ośrodek Kultury zakończył trwający od lutego projekt pt. “Śladami naszych przodków”, w którym udział wzięła młodzież z SP im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce oraz SP Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce

Zdjęcie grupowe

Koordynowany projekt zrealizowany został w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego Równać szanse 2020 Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W ramach półrocznej pracy trzynastoosobowa grupa młodzieży zaprojektowała przewodnik po Sokółce pod nazwą “Usłysz Sokółkę” , w który wprowadziła innowacyjną metodę kodów QR, dzięki którym turyści mogą nie tylko zobaczyć mapkę i zamieszczone na niej obiekty ale również usłyszeć młodzież i zobaczyć filmiki z najciekawszymi miejscami w mieście.

Zaplanowane na piątek zakończenie projektu młodzież zorganizowała na każdym jego etapie. Po wprowadzeniu gości w tajniki swojej wielomiesięcznej pracy młodzi ludzie podziękowali przyjaciołom projektu za pomoc i zaprosili wszystkich na spacer po mieście, by pokazać efekt końcowy swojej pracy. Po spacerze wszyscy udali się na bufet by w mniej oficjalnej atmosferze porozmawiać o projekcie z młodzieżą.

Dziękujemy i gratulujemy młodzieży za wytrwałość, ciekawość świata, poświęcenie, optymizm, pracowitość i szczerość: Kindze Stupak, Kindze Rećko, Wiktorii Jakimik, Patrycji Chomczyk, Klaudi Birkos, Uli Szomko, Mai Mazur, Marcie Trochim, Dawidowi Baran, Joannie Łyszkiewicz, Szymonowi Gejdel, Piotrowi Dulewicz i Arkowi Gejdel. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspólnie spędzić ostatnie pół roku.

Koordynator projektu Sylwia Nowakowska


Zobacz również