Wręczenie nagród w konkursie na domek dla owadów

Konkurs na hotel dla owadów ogłosił Sokólski Ośrodek Kultury pod patronatem Burmistrz Sokółki – Ewy Kulikowskiej. Wzięły w nim udział drużyny kilkoosobowe, rodzinne grupy.

Cztery piękne, wykonane z naturalnych materiałów tj. deski, szyszki, trzciny, patyki i mech domki zostały ocenione przez Jury powołane przez organizatora, które przyznało nagrodę główną w wysokości 500 zł oraz 3 równorzędne wyróżnienia po 200 zł .

W poniedziałek 10 maja pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczył Burmistrz Adam Kowalczuk oraz sponsor jednej z nich – Piotr Jaworowicz. „Cieszę się, że dbacie o środowisko, o przyrodę i otaczające nas zwierzęta, nawet te najmniejsze i niedoceniane, jakimi są owady. Te małe, latające stworzenia wymagają ochrony i troski, bo bez nich przyroda zginie”. Wręczający nagrody Burmistrz dodał, że cieszą go zespoły wielopokoleniowe, złożone z rodziców, dziadków i dzieci, które podjęły wyzwanie budowania schronienia dla owadów. Podkreślił, że to był dobrze, wspólnie spędzony czas. Piotr Jaworowicz z firmy Astec pochwalił ciekawe pomysły konstruktorskie autorów domków i obiecał, że już wkrótce hotele dla owadów umieści w parku, w centrum miasta. Za udział w konkursie dziękowali uczestnikom także Agnieszka Kozakiewicz oraz Adam Smólski z Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK


Zobacz również

Skip to content