Karol Zielenkiewicz Mistrzem Polski Juniorów!

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard 2021 rozgrywane przez 5 dni majowego weekendu w Łódzkim Klubie FRAME, to najważniejsza rywalizacja najmłodszych polskich bilardzistów. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach bilardowych: 8bil, 9bil, 10bil oraz 14.1 z podziałem na 2 kategorie wiekowe: juniorzy młodsi i starsi.

Prawo udziału w mistrzostwach otrzymała najlepsza 32-ka wśród młodszych i 16-ka wśród starszych, wyłoniona w turniejach Grand Prix Polski 2020. Wśród zakwalifikowanych znalazło się 3 zawodników LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka: Karol Zielenkiewicz i Tomasz Górski juniorzy młodsi, Szymon Miroń rywalizował w kategorii juniorów starszych.

Świetny występ odnotował Karol Zielenkiewicz zdobywając złoty medal i tytuł Mistrz Polski w 14.1 (najtrudniejsza i najbardziej rozwojowa odmiana). Jednak łatwo nie było, początek Mistrzostw był trudny dla Karola. Młody sokółczanin, który wymieniany był jako jeden z kandydatów do złota, dwukrotnie przegrywał w ćwierćfinałach w 8 i 9 bil. Pokazał jednak, że zgodnie ze słowami Św. Augustyna „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”, trzeba walczyć do końca i ostatni dzień mistrzostw należał do niego.

Dobrze ocenić trzeba występ jednego z najmłodszych uczestników mistrzostw Tomaszka Górskiego, który rywalizował tylko w 2 turniejach zajmując 9 miejsce w 10bil i 17te w 9bil. Ma czego żałować najbardziej doświadczony z naszych juniorów Szymon Miroń zaliczany do grona faworytów (2 w rankingu Polski Juniorów Starszych 2020), który zaprezentował piękną techniczną grę mimo to czegoś zabrakło i 3 krotnie ulegał w walce o ćwierćfinał zajmując 3 x 7 miejsce w 8 bil, 9 bil i 10 bil.

Serdecznie gratulujemy i wierzymy, że nasi najmłodsi bilardziści przysporzą nam jeszcze wielu dobrych emocji związanych z ich sukcesami. Karolowi Zielenkiewiczowi będziemy kibicować na Mistrzostwach Europy Juniorów gdzie będzie reprezentował Polskę. Mistrzostwa odbędą się w dniach 1-8 sierpnia 2021 r. w Słowenii.

LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka

Skip to content