Na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego

W ostatnim dniu zorganizowanych przez Sokólski Ośrodek Kultury wydarzeń upamiętniających 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja zaprosiliśmy najmłodszych, by dzięki czarodziejskiej lunecie przenieść się na dwór Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Wraz z najmłodszymi gośćmi z Przedszkola Nr 1 w Sokółce, znaleźliśmy się w sali senatorskiej zamku królewskiego z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim i innymi postaciami z epoki: Carycą Katarzyną II, Antonim Tyzenhauzem oraz szlachcicem Janem Nestorem Sapiehą, by uczestniczyć w doniosłej chwili jaką było podpisanie konstytucji. Inspiracją do przedstawienia była lektura pt. “Luneta czasu i konstytucja 3 maja” autorstwa Katarzyny Ostrowskiej-Biernackiej. Książka wydawnictwa Muchomor.

Dziękujemy Pani Burmistrz Ewie Kulikowskiej za patronat nad naszymi wydarzeniami, Firmie Sokółka Okna i Drzwi Produkcja za ufundowanie podstawek pod telefon, Pani Anna Puchacz-Kozioł za spacer śladami konstytucji, jak również wszystkim tym, którzy czytali z nami konstytucję.

Sylwia Nowakowska, SOK


Zobacz również

Skip to content