Złota Rączka dla Seniorów

Umowa na realizację pilotażowego programu „Sokólska Złota Rączka dla Seniora” została podpisana w piątek 30 kwietnia 2021 roku w Kamienicy Tyzenhauza w Sokółce. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Dyrektorzy i Prezesi gminnych jednostek: Marta Półtorzycka z Ośrodka Pomocy Społecznej, Piotr Rygasiewicz z Ośrodka Sportu i Rekreacji, Mariusz Gurzyński z Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Jerzy Łazarewicz z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Tomasz Breńko z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Zgięcie grupowe

Realizacja Pilotażowego Programu „Sokólska Złota Rączka” ma trwać od 1 maja do 31 grudnia 2021 roku. Jego adresatami są osoby od 75 roku życia, którym udzielane będzie wsparcie w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych. Z usługi mogą skorzystać seniorzy, będący osobami samotnymi, niesamodzielnymi, niepełnosprawnymi i chorymi, które ukończyły 75 rok życia, stale zamieszkujący na terenie gminy Sokółka.

-Chcemy pomóc naszym seniorom, stąd pomysł na uruchomienie tego programu – podkreśliła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk przypomniał, że chodzi o drobne, bezpłatne prace naprawcze w lokalu, w którym senior mieszka. Prace będą wykonywane bezpłatnie. Senior zapłaci jedynie za materiały.

Uważam, że wśród naszych seniorów będzie duże zainteresowanie takimi usługami – powiedziała Wiceprzewodnicząca Miejskiej rady Seniorów z Sokółki Lila Asanowicz.

Koordynatorem usług będzie sokólski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zgłoszenia będą przyjmowane pod numerem telefonu 85 555 81 31 od poniedziałku do piątku w godz. 8-14.30. Realizatorami zleconych usług będą sokólskie gminne jednostki.

Przez Usługi rozumie się:

  • naprawę/ wymianę/uszczelnienie kranów, wężyków, głowic, perlatorów, wylewek;
  • naprawę/wymianę spłuczki zewnętrznej;
  • uszczelnienie drzwi i okien;
  • montaż/wymianę deski sedesowej;
  • naprawę klamek/zamków/zasuwek w drzwiach, oknach, skrzynkach pocztowych, szafach, w tym nasmarowanie zawiasów;
  • naprawę/wieszanie lamp, wymianę żarówek w lampach;
  • naprawę/wymianę/przykręcenie gniazdek elektrycznych lub włączników światła;
  • przymocowanie luster, obrazów, karniszy, uchwytów, półek;
  • podłączenie pralki/zmywarki.

DO POBRANIA: Zarządzenie i regulamin

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content