Zaproszenie na wyjątkową wystawę plecionek

Wystawa plecionek "MAKRAMA"

W kwietniu Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wyjątkową wystawę plecionek o tajemniczej nazwie “MAKRAMA”.

Autorką sznurkowych cudów jest sokółczanka Monika Wierzchoń. Z zawodu psycholog zarządzania, nauczyciel, trener ale przede wszystkim artystka. Prowadzi warsztaty arteterapeutyczne dla dorosłych i młodzieży, gdzie stosuje leczenie sztuką.

MAKRAMA to sztuka wiązania sznurków znana od starożytności. Do pracy używa się tylko dłoni. Samo słowo wywodzi się z języka arabskiego i oznacza wiązaną ozdobę.
Sztuka makramy to nie tylko umiejętność dokładnego wykonania splotów, ale także kreatywność oraz inwencja twórcza zaplatającego, a także niesamowity relaks.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia artystycznego profilu Moniki Wierzchoń na Facebooku. Znajdziecie go państwo pod nazwą “MW Pracownia Artystyczna”. Można tam obejrzeć nie tylko makramy, ale całokształt pracy twórczej autorki. Wyszukacie też informacje o ciekawych warsztatach tarapeutycznych. Mamy ogromną nadzieję, że po ustąpieniu pandemii przeprowadzimy je w naszej Bibliotece.

Wystawę można oglądać w holu biblioteki, w dni robocze w godzinach 8-16. Przypominamy, iż zgodnie z zaleceniami dotyczącymi pandemii koronawirusa, w holu może przebywać aktualnie 1 osoba. Noszenie maseczek jest obowiązkowe.

Serdecznie zapraszamy!

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content