Choć jeszcze mali, a już wielkie serca mają…

W Przedszkolu nr 3 w Sokółce od kilku lat działa klub wolontariusza „Pomocna dłoń”. Akcje charytatywne przeprowadzane w naszej placówce są bardzo istotne, bowiem uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii i kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.

Rodzice wraz z pociechami oraz cała społeczność przedszkolna aktywnie włącza się w przeprowadzane akcje:

  • Góra Grosza – ogólnopolska akcja, w której nasza placówka bierze aktywny udział. Zbiórka monet trwa od 26.10.2020 r. do 31.05. 2021 r. jej celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka oraz rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.
  • Bliżej Pieska- coroczna akcja charytatywna na rzecz potrzebujących zwierząt z naszego sokólskiego schroniska. W ramach akcji odbywa się zbiórka karmy i innych artykułów dla podopiecznych schroniska w Sokółce. Akcja spotyka się z pozytywnym odzewem społeczności przedszkolnej. Akcja prócz niesienia konkretnej rzeczowej pomocy, ma na celu rozwinięcie u dzieci wrażliwości, opiekuńczości oraz odpowiedzialności za czworonożnych przyjaciół. Widząc entuzjazm i zaangażowanie dzieci można przypuszczać, że akcje spełniają swe role wychowawcze, jak również przynoszą wiele radości obdarowującym, jaki i obdarowywanym.
  • Pomoc dla Marcina O. – na początku roku szkolnego włączyliśmy się do akcji charytatywnej na rzecz Marcina O., który uległ ciężkiemu wypadkowi, walczył o życie. Zebrane środki w kwocie 650 zł. przekazaliśmy na rehabilitacje Marcina.
  • Pomoc dla Bartusia B.-na początku marca aktywnie włączyliśmy się do akcji charytatywnej, aby pomóc w zbiórce pieniędzy na operację serca Bartusia B. Bartuś urodził się ze skomplikowaną wadą serca. Jego przypadek jest niezwykle rzadki i poważny. Jedynie operacja może uratować serce chłopczyka. Koszt tej operacji to ponad 1 000 000 zł!. W kilka dni dla Bartusia udało nam się zebrać kwotę 1100 zł. Czasu zostało niewiele, chętnych zachęcamy do dalszej pomocy:

www.siepomaga.pl/zdrowie-bartusia
• Profil na Facebook: https://www.facebook.com/Serce-dla-Bartusia-101406435292596
• Grupa z licytacjami na Facebook: https://www.facebook.com/groups/588792801564403

Serdecznie dziękujemy całej społeczności przedszkolnej: rodzicom, przedszkolakom, pracownikom przedszkola za życzliwość oraz wsparcie finansowe podczas zorganizowanych akcji. Wyrazy uznania kierujemy pod adresem Pani dyrektor Janiny Olechno za podejmowanie inicjatywy wolontariatu w placówce oraz jej szlachetną misję na rzecz innych. Naprawdę warto wspólnie kreować właściwe postawy społeczne wobec potrzebujących. Razem możemy zmienić świat niejednej osoby. Za wszelką pomoc jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Marta Olechno / P3


Zobacz również

Skip to content