Walentynki w Bibliotece Publicznej w Sokółce

Walentynki to nie tylko czas miłości, ale także radości, serdeczności i przyjaźni. To również czas, kiedy wręczamy urocze niespodzianki osobom, które darzymy ciepłym uczuciem. Dla Biblioteki Publicznej w Sokółce jest to wspaniała okazja, by w wyjątkowy sposób promować czytelnictwo oraz utrwalać wśród społeczności lokalnej praktykę wzajemnej życzliwości i serdeczności.

Zdjęcie grupowe

W tym roku w bibliotece obchody Walentynek zaczęły się już 8 lutego, kiedy to Oddział dla Dzieci zainicjował akcję „Randka z książką”, dzięki której proponowane przez placówkę publikacje rozeszły się błyskawicznie!

Kolejną niespodzianką były warsztaty edukacyjno-plastyczne (online) pod hasłem „Literackie Amorki”, w których wzięli udział uczniowie z klasy I D Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce wraz z wychowawczynią Dorotą Sańko oraz nasi czytelnicy. Dzieci poznały historię i pochodzenie święta. Bibliotekarka odczytała pełny humoru fragment o sposobie wyznawania uczuć z książki „Słodki Rok Kuby i Buby” wspaniałego pisarza pochodzącego z Białegostoku – Grzegorza Kasdepke. Zgodnie z tradycją dzieci wykonały walentynkowe pocztówki, które wrzuciły do specjalnej szkolnej skrzynki – poczty walentynkowej. Na zakończenie tego uroczego święta Oddział dla Dzieci obdarował każdego czytelnika zakładką do książek wykonaną przez bibliotekarki.

Filia Biblioteczna nr 1 w dniach 11.02-15.02 przygotowała dla swoich Czytelników walentynkową niespodziankę. Każdy mógł wziąć udział w akcji „Książka od serca i dla serca”, w której otrzymywał losowo tajemniczą książkę z literackim cytatem o miłości. Oprócz tego Czytelnicy brali udział w losowaniu upominków, którymi były książki, słodkości oraz inne atrakcyjne nagrody materialne.

Filia Biblioteczna nr 2 przygotowała i zamieściła online materiały, dzięki którym każdy mógł przybliżyć sobie zwyczaje związane z Walentynkami. Zorganizowała także zabawę plastyczną, w której dzieci wykonywały serca w dowolnej technice. Z okazji Walentynek jedna z bibliotekarek odczytała na profilu biblioteki na fb fragment wiersza Adama Asnyka „Miłość jak słońce”.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom i darczyńcom, dzięki którym możliwe było uatrakcyjnienie obchodów tegorocznych Walentynek.

Pracownice Biblioteki Publicznej w Sokółce.


Zobacz również