29. Finał WOŚP za nami

W Sokółce zebraliśmy kwotę 19017,22 zł. Sokólski Ośrodek Kultury zorganizował sztab a wolontariuszami byli sami pracownicy. Od rana można było ich spotkać przy głównych ulicach miasta, gdzie zbierali datki do puszek.

29. Finał WOŚP w Sokółce

Sokółczanie, jak zwykle mieli otwarte serca i chętnie wrzucali pieniądze. Wielu z nich wybrało się na spacer do Kina Sokół, gdzie przygotowane były stoiska z gadżetami WOŚP, rękodziełem oraz domowymi wypiekami. Każdy, kto dołączył się do zbiórki tego dnia, wyszedł z kina z pachnącym i słodkim prezentem. Przygotowane na sprzedaż gadżety, rozeszły się w ciągu kilku pierwszych godzin. Jak zwykle, największe zainteresowanie budziły kubki i koszulki, ale także smycze, kalendarze i orkiestrowe maseczki.

Oprócz tych działań, od połowy grudnia, na terenie naszego miasta, w 10 sklepach można było wrzucać datki do oznakowanych puszek WOŚP. Ponadto, w dniu finału do zbiórki włączyły się sokólskie morsy, które podczas hartowania się w lodowatej wodzie prowadziły zbiórkę funduszy. Pandemia nie pozwoliła na zorganizowanie koncertu, ale efekt finałowy działań podjętych w Sokółce, śmiało można nazwać udanym.

Tegoroczna szefową sztabu była Magdalena Żukiewicz. Wolontariusze: Agnieszka Kozakiewicz, Marzanna Plichta, Krystyna Kostera, Danuta Sarosiek, Edyta Wiśniewska, Tadeusz Sarosiek, Tadeusz Natunewicz, Robert Czerski, Anna Martens oraz młodzież Julia, Martyna, Natalka, Zuzia, Jowita. Dziękujmy także sponsorom za pomoc w zorganizowaniu stoisk: Sadrol, GS Sokółka, Metal Fach, Piekarnia Jaskółka,. Piekarnia Szomko, Biuro Serwis, Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Boguszach oraz wiele innych indywidualnych osób. Sie ma! Do spotkania w przyszłym roku!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK


Zobacz również

Skip to content