Wystawa zdjęć w bibliotece

W lutym Biblioteka Publiczna w Sokółce gości prace Mieczysława Żywolewskiego. Tematem wiodącym i jednocześnie tytułem będą cztery pory roku roku Sokólszczyzny.

Pan Mieczysław zawodowo od wielu lat zajmuje się naprawą sprzętu gospodarstwa domowego. Dwa lata temu zainspirowany zdjęciami innych fotografów kupił aparat i odkrył swoją prawdziwą pasję. I jak mówi – był to strzał w dziesiątkę.

Zaczął publikować swoje zdjęcia na prywatnym profilu FB, z czasem dołączył do różnych grup fotograficznych. Na stałe związać się z grupą Twoim Obiektywem – With Your Lens, gdzie dołączył członków administracji jako moderator. Tam, nie tylko publikuje swoje fotografie, ale również organizuje konkursy oraz ocenia zdjęcia innych użytkowników. Wiele prac pana Żywolewskiego doczekały się wielu wyróżnień, zyskując miano fotografii dnia, tygodnia czy miesiąca.

Pan Mieczysław jest doskonałym przykładem na to, że wiek absolutnie nie ma żadnego znaczenia. Po sześćdziesiątce również można znaleźć swoją pasję, rozwijać ją, poznawać ciekawych ludzi i uczyć się nowych rzeczy. Dokładnie rok temu założył i prowadzi fanpage Przez Wzgórza Sokólszczyzny po Suwalszczyznę, gdzie zamieszcza fotografie skupiające się głównie na urokach Sokólszczyzny. Mówi o sobie, że jest lokalnym patriotą, bowiem promuje piękno Podlasia praktycznie na cały świat, ponieważ ma znajomych z Kanady, USA, Ameryki Południowej. Dzisiaj nie wyobraża sobie życia bez aparatu w dłoni.

(KB) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content