Remonty w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce

Nową aulą konferencyjną i wyremontowanymi pomieszczeniami biblioteki może pochwalić się Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce. Efekty remontu zobaczyła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, która pod koniec września wraz z Zastępcą Burmistrza Adamem Kowalczukiem odwiedziła tę placówkę.

O pracach remontowanych opowiedział Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Adam Bitiucki.

Remonty w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce

Zakres robót objął: przerobienie średniej sali gimnastycznej na aulę konferencyjną i remont biblioteki szkolnej. Remont wykonano w okresie od 9 grudnia 2019 roku do 28 lutego 2020 roku. Koszt prac budowlanych to 122.016 zł. Środki te pochodziły z budżetu Gminy Sokółka na 2019 rok – ze środków niewygasających. W trakcie remontu została skuta i wylana na nowo posadzka, wykonano podniesienie (scenę), została przerobiona instalacja elektryczna i internetowa, wyszpachlowano ściany i sufit na podłogę położono wykładzinę homoogeniczną. Zamurowano otwór i wstawiono okna fixy na dużą sale gimnastyczną.

Zakres prac objął również zamontowanie:
– dodatkowych drzwi aluminiowych na aulę konferencyjną (dostosowanie pomieszczenia do przepisów przeciwpożarowych) – koszt 3.813 zł – środki budżetowe;
– dodatkowego sprzętu wraz instalacją multimedialną – koszt 5.367 zł – środki budżetowe;
– sprzętu nagłośnieniowego – koszt 12.975 zł – dochody własne;
– instalacji elektrycznej (dodatkowe zasilanie) – koszt 1.149 zł – środki budżetowe.

Wykonano także kompleksowy remont łazienki przy auli konferencyjnej (wymiana rur wodnych i kanalizacyjnych, wymiana drzwi, wymiana oświetlenia, zamontowano kabiny sanitarne, szpachlowanie, malowanie, ułożenie glazury i terakoty). Koszt remontu to 16.002 zł – środki pochodziły z budżetu

W okresie od 1 do 14 sierpnia 2020 roku dokończono remont przy auli konferencyjnej – na holu prowadzącym do auli wymieniono płytki pcv na wykładzinę homoogeniczną – koszt 9.040 zł – środki pochodziły z dochodów własnych.
Wymieniono również oświetlenie na led na korytarzach szkolnych w budynku przy ul. Mickiewicza 2a – koszt 9.549 zł – środki z budżetu.
Wykonano zabudowę rur ciepłowniczych na holu przy bibliotece szkolnej – koszt 5.043 zł – dochody własne i 2.500 zł środki budżetowe.
Przerobiono szatnię szkolną na salkę gimnastyczną prace ogólnobudowlane wykonano sposobem gospodarczym, wymiana płytek pcv na wykładzinę homoogeniczną – koszt 6.321 zł zapłacono z dochodów własnych.

Opr. (DB) – na podstawie materiałów przygotowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Sokółce
Fot.: D. Biziuk

Skip to content