„Inna” wzruszyła, rozbawiła i trzymała w napięciu

Sztukę teatralną autorstwa Aleksieja Słapkowskiego pt. „Inna” wyreżyserował Dariusz Szada – Borzyszkowski. Sokółczanie mogli ja obejrzeć w niedzielę 27 września 2020 roku w sokólskim Kinie „Sokół”.

Zdjęcie grupowe

Siedem białostocczanek: Wioletta Karczewska, Barbara Niewińska, Monika Wiśniewska, Marta Pawełko, Patrycja Locman, Ewa Wawrzyniak oraz  Anna Krywko tworzy amatorski teatr BaWiMo. Powstał on z potrzeby samorealizacji, marzeń, wizji i pasji. Aktorki, wraz z reżyserem przygotowały spektakl niosący uniwersalne przesłanie i odnoszący się do wydarzeń współczesnego świata, które nietrudno rozpoznać i rozszyfrować.

Za zamkniętymi drzwiami jednego z najbardziej rygorystycznych więzień w Rosji odsiaduje swoje wyroki sześć kobiet. Osadzone to kobiety w różnym wieku, o bardzo trudnej, wręcz tragicznej przeszłości, o której za wszelką cenę chciałyby zapomnieć karmiąc się nawzajem wymyślonymi opowiastkami o sobie. Jedna z nich, to studentka z dobrego domu, z wyrokiem za manifestowanie niezgody wobec systemu w jakim musi żyć…

Spektakl został doskonale przygotowany. Perfekcyjnie opracowane przez Jarosława Perszko  scenografia i kostiumy, specjalnie skomponowana przez Pawła Sokołowskiego muzyka dopełniły genialną pracę reżyserską i aktorską. Błyskotliwe dialogi potrafiły zarazem wzruszyć i rozbawić widza, trzymać go w napięciu i zainteresowaniu do końca sztuki. Mamy nadzieję, na zawiązanie współpracy z tym, jak też innymi amatorskimi zespołami teatralnymi.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Skip to content