Akademii Sportów Umysłowych na turnieju w Łomży

W sobotę 26 września 2020 r., z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Polska O. Łomża, w Szkole Podstawowej Nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży odbyły się XX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W ramach Igrzysk rozegrano trzy turnieje szachowe:
T1 – turniej dziewcząt i chłopców do 10 lat (D10, C10), 28 – zawodników
T2 – turniej dziewcząt do 13 i 16 lat (D13, D16), 16 – zawodniczki
T3 – turniej chłopców do 13 i 16 lat (C13, C16), 18 – zawodników

Wśród 62 zawodników turnieju swoją obecność zaznaczyła reprezentacja Akademii Sportów Umysłowych Sokółka w składzie: Weronika Supeł, Stefan Maliszewski, Sebastian Pryzmont, Cyryl Pac.

Turniej wzorowo przeprowadziła ekipa sędziowska Akademii Szachowej Sobocińscy. Sędzią głównym był Sławomir Sobociński sędzia szachowy kl I.

Rywalizacja prowadzona była w kategorii indywidualnej i drużynowej. Niezbyt liczna reprezentacja ASU Sokółka wywalczyła miejsca na podium indywidualnie oraz drużynowo.
W kategorii dziewcząt do lat 13 złoty medal – Weronika Supeł 5,5pkt, ucz. SP Janów
W kategorii chłopców do lat 13 srebrny medal – Stefan Maliszewski 5,5pkt, ucz. SP Krynki
V miejsce Sebastian Pryzmont 4,0 pkt, ucz. SP Janów
VIII miejsce Cyryl Pac 3,5 pkt, SP nr 1 Sokółka.
W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy III miejsce z wynikiem 15,0 pkt (Weronika Supeł – 5,5 pkt., Stefan Maliszewski – 5,5 pkt., Sebastian Pryzmont – 4,0 pkt.)

Wyróżnienia zostały wręczone na uroczystym zakończeniu przez Panią Hankę Gałązkę prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska O. Łomża oraz Pana Sebastiana Jaworowskiego członka Zarządu Głównego Stowarzyszenia Wspólnota Polska.
Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki, a w przerwie turniejowej wszyscy mogli zjeść obiad. Podczas turnieju zostały spełnione warunki sanitarno-epidemiologiczne w związku z epidemią Covid-19.

Dziękuję organizatorom za miłe przyjęcie i atmosferę sportową. Rodzicom szachistów ASU Sokółka p. Pawłowi Pac i p. Krzysztofowi Maliszewskiemu za dowiezienie i opiekę nad zawodnikami podczas Igrzysk.