Zły król Wirus i dobra Kwarantanna

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Wakacje z Biblioteką”. W środę, 19 sierpnia 2020 r. zaprosiliśmy naszych ukochanych czytelników na plenerowe zajęcia pt. ”Wirus w koronie”.

Zajęcia pt. ”Wirus w koronie

Na powitanie kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Jagoda Słoma wraz z bibliotekarką Moniką Szyszko wspólnie przeczytały „Bajkę o złym królu Wirusie i dobrej Kwarantannie”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały utworu, dzięki któremu dowiedziały się o zagrożeniu koronawirusem, sposobach uniknięcia zakażenia oraz jak zminimalizować strach przed chorobą. Kontynuując temat, z uśmiechem na twarzy rozpoczęliśmy aktywne zabawy ruchowe pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch tj. Wirus w koronie atakuje, Detektyw na tropie intruza i wiele innych. Następnym punktem programu były relaksujące zajęcia plastyczne i sensoryczne pod nazwą „Nie taki wirus straszny”, na których nasi najmłodsi mogli rozbudzić swoje zmysły i wyobraźnie tworząc „tarczę antywirusową”, własne wiruski z ekologicznej ciastoliny oraz piękne obrazki 3D. Byliśmy zachwyceni z efektów naszej pracy. Nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania, tańców oraz cudownego odpoczynku w strefie „kwarantanny” przy bibliotecznych poczytajkach.

Zajęcia odbyły się zgodnie wytycznymi rekomendowanymi przez Ministra Zdrowia, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz Ewie Kulikowskiej oraz sponsorom indywidualnym za dofinansowanie zajęć z cyklu „Wakacje z Biblioteką” .

Zapraszamy na kolejne letnie zajęcia z Biblioteką. Wszelkie informacje na naszej stronie na Facebooku, zachęcamy do odwiedzin nas w internecie i Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Monika Szyszko
Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Sokółce


Zobacz również

Skip to content