Brąz Szymona Mironia na MP Juniorów w Pool Bilard

Po długiej przerwie do rywalizacji powrócili polscy bilardziści, również ci najmłodsi. W tym roku znacznie trudniejszemu wyzwaniu niż zwykle, organizacji Mistrzostw Polski Juniorów podjął się razem z Polskim Związkiem Bilardowym Klub Bilardowy „FRAME” z Łodzi.

Szymon Miroń stanął na podium zdobywając brązowy medal

Wśród blisko setki polskich juniorów prawo gry w Championacie wywalczyła trójka reprezentująca nasz klub „LP Metal–Fach Pool Bilard Sokółka”: Tomasz Górski, Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Miroń.

Nasi najmłodsi przez 5 dni rywalizowali z najlepszymi w kraju osiągając wysokie miejsca, a do najbardziej udanych te mistrzostwa zaliczy Szymon Miroń , który w odmianę 9bil stanął na podium zdobywając brązowy medal. Szymon również z powodzeniem rywalizował w odmianę 14.1 zajmując 9 miejsce. Karol Zielenkiewicz był 7 w 14.1 oraz 9ty w 8kę i 9kę. Tomek Górski zaznaczmy jeden z najmłodszych uczestników mistrzostw zajął wysokie 9 miejsce w 8 bil.

Dobry start naszych najmłodszych bilardzistów był możliwy dzięki temu że mimo ogromnych trudności związanych z pandemią , z wyłączeniem najbardziej niebezpiecznego okresu ,mieli nie ograniczoną możliwość treningów w macierzystym Klubie LP (oczywiście z zachowaniem wymogów sanitarnych).

Do rywalizacji powróciliśmy także na naszym lokalnym podwórku. 26 lipca w Klubie LP rozegrana została I Edycja Eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów 2020. Na starcie obok sokółczan stanęli zawodnicy z Suwałk i Białegostoku. Zwyciężył Szymon Miroń „LP Metal–Fach Pool Bilard Sokółka” w finale pokonując zawodnika Elidy Białystok 4-0 Maćka Grygieńcia , na trzecim stopniu podium również stanęli sokółczanie Piotr Rygasiewicz i Lech Piekarski.

Zapraszamy do kibicowania sokólskim bilardzistom , którzy rywalizują obok wyżej wspomnianych imprez, również w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej (najbliższe mecze 4-6 września), w II Polskiej Lidze Bilardowej , Grand Prix Polski , Europy innych turniejach. (Oglądać na żywo oraz śledzić wyniki możemy na stronach PZBil; bilard-sport.pl, TVSports.pl a także na kanale SPORTKLUB).

Na zdjęciu: Brązowy medalista Szymon Miroń – LP Metal–Fach Pool Bilard Sokółka.

Lech Piekarski

Skip to content