Wakacyjna wystawa grafik komputerowych

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wakacyjną wystawę grafik komputerowych. Ich autorką jest Anna Jakoniuk – mieszkanka Kocka w województwie lubelskim, urzędniczka planowania przestrzennego, z zawodu architekt, z zamiłowania pasjonatka rysunku i grafiki.

Na Facebooku prowadzi profil „RysAnka” – tam tworzy, rysuje, projektuje. W sieci pojawiło się łącznie 133 grafiki jej autorstwa. Grafika to hobby, na którym opiera znaczną część wolnego czasu. Jeden obraz w zależności od stopnia trudności zabiera od kilku godzin do nawet kilku dni. Część prac opiera się na mottach życiowych wynikających z osobistych doświadczeń autorki. Największą i zarazem najważniejszą w życiu inspiracją i motorem napędowym jest syn Marcin i inne bliskie osoby. Większość prac powstaje na komputerze, niektóre szkicuje wcześniej ołówkiem. Grafiki można wydrukować. Zrobić motyw na koszulkę albo szablon tatuażu.

O swojej pasji mówi tak: „Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń. Ja jestem właśnie w tej podróży, a moim statkiem jest sztuka. Chcę na chwilę zawinąć do brzegu i spotkać się z Wami w moim świecie”.

Wystawę można oglądać w holu biblioteki w godzinach 8.00 – 16.00. Prace autorki będą dostępne przez dwa miesiące, a więc w lipcu i sierpniu. W drugiej połowie wakacji wymienimy bieżące grafiki na nowe. Serdecznie zapraszamy!

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content