Laptopy trafiły do sokólskich przedszkoli

W ramach unijnego projektu „Spotkajmy się w przedszkolu”, Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska przekazała czterem sokólskim przedszkolom laptopy do prowadzenia terapii z dziećmi niepełnosprawnymi.

Laptopy

Laptopy wraz z oprogramowaniem biurowym o wartości 19 335,60 zł otrzymały Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 3 i Przedszkole nr 4. To już kolejny sprzęt który, w ramach projektu trafił do przedszkoli. Wcześniej otrzymały sprzęt rehabilitacyjny, oczyszczacze powietrza oraz programy multimedialne do prowadzenia specjalistycznych zajęć z dziećmi.

Projekt “Spotkajmy się w przedszkolu” realizowany jest od 1 września 2019 r. W okresie epidemii zajęcia są odwołane, co zapewne wpłynie na wydłużenie okresu realizacji projektu z czerwca 2020 r. do grudnia 2020 r. Celem realizowanego projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych dziewczynek i chłopców z pięciu sokólskich przedszkoli, poprzez udział w zajęciach zmniejszających stwierdzone deficyty oraz zakup wyposażenia dostosowanego do potrzeb niepełnosprawnych dzieci. Dofinansowanie projektu z UE wynosi 188 546,22 zł, wkład własny gminy Sokółka to 33935,70 zł, ogólna wartość projektu – 222 481,92 zł.

Referat Oświaty


Zobacz również

Skip to content