Paczki dla potrzebujących

800 paczek żywnościowych trafi do mieszkańców miasta i gminy Sokółka w maju 2020 roku. To efekt porozumienia, jakie w imieniu Gminy Sokółka podpisał z Bankiem Żywności miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pakowanie paczek

-Takie porozumienie podpisaliśmy w kwietniu bieżącego roku. Również w kwietniu nasi wolontariusze przygotowali 200 paczek żywnościowych z przekazanych przez Bank Żywności darów. W związku z sytuacją epidemiologiczną, w pierwszej kolejności trafiły one do osób starszych, niepełnosprawnych i chorych. Kolejnymi paczkami obdarujemy rodziny wielodzietne i niepełne. Listy takich osób tworzone są przez naszych pracowników socjalnych – powiedziała Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce Marta Półtorzycka.

W czwartek 14 maja wolontariusze zakończyli przygotowywanie 400 paczek z drugiej partii dostarczonej przez Bank Żywności darów.
-Za kilka dni dojedzie do nas następna partia artykułów żywnościowych. Z nich również przygotujemy 400 paczek – dodała Dyrektor Marta Półtorzycka.

Kolejny transport darów z Banku Żywności spodziewany jest w Sokółce w czerwcu br. W tym miesiącu paczki trafią do 800 domów. Po wakacyjnej przerwie, dostawy będą kontynuowane od września br.

W dystrybucji paczek pomagają żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej.
-Każdego dnia odbieram telefony od obdarowanych osób, które dziękują za otrzymaną pomoc – powiedziała Dyrektor OPS w Sokółce.
Każda paczka zawiera m.in.: makarony, herbatniki, mleko, żółty ser, konserwy, soki owocowe, cukier i olej.

(DB) Fot.: D. Biziuk

Skip to content